submenu
content

Kalendarz spotkań organizowanych przez MPiPS

w trakcie Przewodnictwa Rzeczypospolitej Polskiej w Radzie Unii Europejskiej
w drugiej połowie 2011 r.

Nazwa wydarzenia

Opis

Data

Miejsce

lipiec

 

Nieformalne spotkanie ministrów ds. zatrudnienia i polityki społecznej

 

Informal Meeting of  Ministers for Employment and Social Policy

 

 

Spotkanie ministrów ds. zatrudnienia i spraw społecznych państw członkowskich UE, z udziałem Komisarza, przedstawicieli innych państw, przewodniczącego Komitetu ds. Zatrudnienia i Komitetu ds. Ochrony Społecznej oraz przedstawiciela Parlamentu Europejskiego. Wydarzenie otwierające Prezydencję w obszarze zatrudnienia i spraw społecznych. Głównym tematem dyskusji będą wyzwania demograficzne oraz poszukiwanie odpowiedzi na pytanie jak państwa członkowskie UE rozumieją te wyzwania i jak sobie z nimi radzą. Posiedzenie zainicjuje debatę, następnie kontynuowaną na spotkaniach i konferencjach tematycznych. Posiedzenie ministrów będzie poprzedzone spotkaniem Trio z przedstawicielami europejskich partnerów społecznych oraz Platformą Społeczną.

 

2011-07-07

9:00

2011-07-08

15:30

 

Sopot

Sheraton Sopot Hotel

ul. Powstańców Warszawy 10

 

XIX Europejska Konferencja Służb Socjalnych 2011

 

19th European Social Services Conference 2011

 

Konferencja organizowana przez European Social Network (ESN) pn  Tworzenie aktywnego i opiekuńczego społeczeństwa: innowacja, udział, wspólnota. Konferencja będzie miejscem spotkań, zdobywania wiedzy, wymiany doświadczeń i budowania sieci kontaktów zawodowych. Tematyka Konferencji obejmuje kwestie opieki nad osobami starszymi, politykę rodzinną i dzieciństwa, integrację migrantów, zarządzanie zasobami w służbach publicznych, kwestie dobrobytu psychicznego i zatrudnienia.

 

2011-07-06

10:30

-

2011-07-08

13:15

 

Warszawa

Hotel Sofitel Warsaw Victoria

ul. Królewska 11

 

 

wrzesień

 

Pawilon Europejskiego Roku Wolontariatu 2011

Przez czternaście dni, w godzinach od 10 rano do 8 wieczorem, Pawilon będzie dostępny dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się czegoś na temat wolontariatu i jego roli w życiu społecznym. Do współpracy przy tym wydarzeniu zostały zaproszone instytucje specjalizujące się w działaniach społecznych obejmujących różne sfery pożytku publicznego. W Pawilonie będzie można poznać różne oblicza wolontariatu, wziąć udział w debatach i warsztatach, porozmawiać z wolontariuszami i przedstawicielami instytucji, które ich zatrudniają. (Uroczyste otwarcie 1 września o godz. 13.00)

2011-09-01

-

2011-09-14

Warszawa

plac Defilad

Spotkanie Grupy Wysokiego Szczebla ds. Gender Mainstreaming Grupa Wysokiego Szczebla ds. Gender Mainstreaming spotyka się zwykle dwa razy w roku, gospodarzem jednego spotkania jest zawsze kraj Prezydencji.  2011-09-05
-
2011-09-06

Warszawa

Hotel Sofitel Warsaw Victoria

ul. Królewska 11

"Aktywna Europa"- druga konferencja Europejskiej Federacji Banków Etycznych i Alternatywnych (FEBEA)

 

« Active Europe » 2nd Conference, organized by the European Federation of Ethical and Alternative Banks (FEBEA)

 

Konferencja w ramach projektu „Aktywna Europa”, organizowana przez Europejską Federację Banków Etycznych i Alternatywnych. Jest to druga konferencja w ramach projektu (pierwsza była zorganziowana przez Europejską Federację Banków Etycznych i Alternatywnych we współpracy z Europejskim Komitetem Ekonomiczno- Społecznym 29 listopada 2010 r. w Brukseli). Konferencja w Krakowie ma na celu: opracowanie przesłania skierowanego do szefów państw i rządów spotykających się w ramach Rady Europejskiej podczas Prezydencji polskiej; zainaugurowanie funkcjonowania strony internetowej poświeconej integracji społecznej, zawierającej aktualne dane dotyczące przedsiębiorstw społecznym w Europie; nadanie impulsu dla rozwoju przedsiębiorczości społecznej w Europie i Polsce.

 

2011-09-07

13:00

-

2011-09-08

14:30

 

Kraków

Akademia Ekonomiczna

ul. Rakowiecka 27

 

Konferencja "e-wolontariat."

 

“E-volunteering” conference

 

Konferencja dot. e-wolontariatu. Głównym tematem będzie e-wolontariat oraz możliwości rozwoju wolontariatu w kontekście nowych technologii. Konferencja poświęcona będzie e-wolontariatowi, czyli możliwościom rozwoju wolontariatu w kontekście wykorzystania nowoczesnych technologii. Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie trzecia edycja Konkursu „Odkryj e-wolontariat” oraz rozpoczynające się głosowanie online na najciekawsze projekty wirtualnego wolontariatu.
W planowanej na 2 godz. konferencji przewiduje się udział dwojga ekspertów zajmujących się wolontariatem oraz nowymi technologiami. Ponadto, wśród uczestników znajdą się organizatorzy projektu „E-wolontariat, organizatorzy polskich inicjatyw e-wolontariackich, a także wirtualni wolontariusze, którzy podzielą się z publicznością swoim doświadczeniem.

 

2011-09-12

10:00

-

2011-09-12

12.00

 

Warszawa

Pawilon EYV Tour

Plac Defilad

 

Spotkanie plenarne w ramach Europejskiej Sieci Całożyciowego Poradnictwa Zawodowego połączone ze spotkaniem Grupy Sterującej

 

Plenary meeting of the European Lifelong Guidance Policy Network (ELGPN) with the Steering Group’s meeting

 

Spotkanie krajowych przedstawicieli Europejskiej Sieci Całożyciowego Poradnictwa Zawodowego  wraz ze spotkaniem Grupy Sterującej i Grupy Zadaniowej. Celem dziewiątego spotkania plenarnego krajowych przedstawicieli Europejskiej Sieci Całożyciowego Poradnictwa Zawodowego (European Lifelong Guidance Policy Network – ELGPN) w ramach Programu Uczenie się przez Całe Życie będzie omówienie zagadnień związanych z realizacją planu pracy na okres kontraktowy 2011-2012. Przedstawione zostaną kwestie dotyczące budżetu projektu dla poszczególnych krajów uczestniczących w projekcie oraz informacje na temat wymiany dobrych praktyk w ramach czterech Grup Roboczych Sieci. Spotkanie będzie okazją do wymiany informacji i prezentacji dorobku projektu. W czasie spotkania przedstawiona zostanie prezentacja na temat systemu poradnictwa zawodowego w kraju Prezydencji.

 

2011-09-13

08:00

-

2011-09-14

17:00

 

Warszawa

Hotel Marriott

Al. Jerozolimskie 65/79

 

Spotkanie koordynatorów w ramach Sieci Eurodoradztwo

 

Euroguidance Network meeting

 

Spotkanie krajowych koordynatorów Sieci Eurodoradztwo (Euroguidance Network) połączone z warsztatami Grup Roboczych Sieci Celem spotkania krajowych koordynatorów Sieci Eurodoradztwo (Euroguidance Network) w ramach Programu Uczenie się przez Całe Życie będzie omówienie zagadnień związanych z bieżącymi aktywnościami Sieci. Przedstawione zostaną kwestie dotyczące budżetów projektu dla poszczególnych krajów oraz informacje na temat prac pięciu Grup Roboczych Sieci. Spotkanie będzie okazją do wymiany informacji i prezentacji wybranych najlepszych praktyk. W czasie spotkania przedstawiona zostanie prezentacja na temat systemu poradnictwa zawodowego w kraju Prezydencji.

 

2011-09-15

08:00

-

2011-09-16

17:00

 

Warszawa

Hotel Marriott

Al. Jerozolimskie 65/79

 

Europejski Kongres Kobiet

 

European Congress of Women

 

Europejski III Kongres Kobiet organizowany z inicjatywy ruchu społecznego: "Kongres Kobiet Kobiety dla Polski Polska dla kobiet". MPiPS weźmie czynny udział w organizowaniu i przeprowadzeniu wybranych paneli dyskusyjnych, zwłaszcza w organizowanym drugiego dnia Kongresu Okrągłego Stołu ministrów EU ds. równości kobiet i mężczyzn na rynkach pracy.

 

2011-09-17

-

2011-09-18

 

Warszawa

Pałac Kultury i Nauki

Plac Defilad 1

Konferencja ministerialna

Innowacyjność a społeczne skutki kryzysu

 

Innovative responses to the social impact of the crisis

Konferencja ministerialna, w której zaplanowano udział ministrów ds. pracy oraz zabezpieczenia społecznego, wysokich rangą przedstawicieli instytucji europejskich (w tym Komisji Europejskiej i Rady UE) oraz przedstawicieli świata nauki i organizacji pozarządowych działających w obszarze innowacji społecznych. Głównym celem konferencji jest dyskusja nt. możliwości wykorzystania innowacji społecznych w okresie kryzysu gospodarczego, który powoduje znaczące skutki społeczne.

2011-09-26

09:30

-

2011-09-26

18:00

 

Wrocław

Hala Stulecia

Wystawowa 1

Nieformalne spotkanie Komitetu Ochrony Socjalnej

 

Informal meeting of Social Protection Committee (for SPC members only)

 

Spotkanie o charakterze regularnym, w którym uczestniczą członkowie Komitetu Ochrony Socjalnej oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej i Rady. Głównym celem spotkań są dyskusje nt. bieżących zadań realizowanych w obszarze ochrony socjalnej na poziomie UE oraz przygotowywanie stosownych dokumentów przedkładanych następnie m.in. Radzie EPSCO.

 

2011-09-27

09:30

-

2011-09-27

17:00

 

Wrocław

Hala Stulecia

Wystawowa 1

 

Europa aktywnego obywatelstwa: wolontariat

 

Europeof active citizens: volunteering

 

Dyskusja członków Europejskiego Komitetu Ekonomiczno Społecznego oraz przedstawicieli państw Partnerstwa Wschodniego nt. wolontariatu w Europie.  Ogólnym tematem konferencji będzie dyskusja nad tym, jakie formy wolontariatu dominują w Europie, jakie są kierunki jego rozwoju, w jaki sposób Państwa Członkowskie UE wspierają wolontariat, co można zrobić, aby te formy były jeszcze skuteczniejsze. Wydarzenie ma zarówno wymiar ekspercki – walor wymiany doświadczeń, dobrych praktyk, poglądów między uczestnikami, reprezentującym wszystkie państwa członkowskie UE, jak również polityczny z uwagi na jej rozmiar i obecność wysokiej rangi przedstawicieli instytucji współorganizujących tę Konferencję. Znaczącą część gości zagranicznych (ok. 100 osób) będą stanowić członkowie Grupy III Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego (EKES), skupiającej przedstawicieli organizacji społecznych i ekologicznych, organizacji zrzeszających rolników, konsumentów, rzemieślników i MSP, oraz wolnych zawodów ze wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej. To właśnie EKES wystąpił kilka lat temu o ogłoszenie Europejskiego Roku Wolontariatu. Ważną grupę gości stanowić będzie też 30 osób z 6 państw Partnerstwa Wschodniego, których przyjazd zostanie zorganizowany przez Komisję Europejską. W konferencji wezmą udział przedstawiciele wielu polskich organizacji, zaangażowanych w bardzo różne formy działalności wolontariackiej.

 

2011-09-30

09:00

-

2011-09-30

17:00

 

Warszawa

Pałac Prezydencki

Krakowskie Przedmieście 46/48

 

październik

 

Rada ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych, Zdrowia i Ochrony Konsumentów (EPSCO)

 

 

Employment, Social Policy, Health and Consumer Affairs Council (EPSCO)

 

Rada EPSCO jest konfiguracją Rady Unii Europejskiej, składającą się z Ministrów zatrudnienia i spraw społecznych oraz Ministrów zdrowia. Posiedzenie 3 października będzie dotyczyło kwestii polityki zatrudnienia i spraw społecznych.

 

2011-10-03

10:00

-

2011-10-03

17:00

 

 

Luksemburg

Sekretariat Generalny Rady Unii Europejskiej

Konferencja ministerialna MPiPS  „Wyzwania i szanse dla zatrudnienia wobec zmian demograficznych.”

 

Conference on an employment priority of the Presidency with participation of ministers

 

Konferencja ministerialna "Wyzwania i szanse dla zatrudnienia wobec zmian demograficznych",  z udziałem członków Komitetu ds. Zatrudnienia  i Szefów Publicznych Służb Zatrudnienia. Planowane cele konferencji to:  (i) przegląd problemów i barier w utrzymywaniu się osób starszych w zatrudnieniu;  (ii) zachęcenie państw członkowskich UE do zainicjowania działań o charakterze strategicznym, prowadzących do zatrzymania starszych osób w zatrudnieniu;  (iii) wyznaczenie propozycji polityki kierunkowych działań prowadzących do opracowania agendy zatrudniania osób starszych.

 

2011-10-10

09.00

-

2011-10-11

12.00

 

Warszawa

Radisson Blu Centrum Hotel

ul. Grzybowska 24

 

Spotkanie Komitetu ds. Zatrudnienia

 

Meeting of Employment Commitee

 

Nieformalne spotkanie Komitetu ds. Zatrudnienia. Spotkanie wynika z planu pracy Komitetu ds. Zatrudnienia. Zgodnie z  planem pracy EMCO, w okresie wrzesień-grudzień 2011 r. EMCO powinno przygotować wklad ożywiający grudniową debatę EPSCO. Wkład będzie zawierał elementy dotyczące:   ▫  szczegółowych tematów polityki (“przegląd tematyczny”)  będących przedmiotem strategicznych wytycznych poprzedniej, wiosennej Rady Europejskiej lub wynikających z przeglądu Krajowych Programów Reform jako obszarów wymagających dokładnego monitotorowania; ▫ postępu w realizacji głównych celów zatrudnienia i celów krajowych; oraz ▫ wzajemnego oddziaływania między politykami zatrudnienia i makroekonomiczną. Zgodnie ze wstępnymi założeniami, do dodatkowych  priorytetów Komitetu należeć będzie zagadnienie solidarności międzypokoleniowej (zgodnie z priorytetami prezydencji PL).

 

2011-10-11

14.00

-

2011-10-12

18.00

 

Warszawa

Radisson Blu Centrum Hotel

ul. Grzybowska 24

 

 

Doroczna Konwencja Europejskiej Platformy Przeciw Ubóstwu i Wykluczeniu Społecznemu

 

Annual Convention of the European Platform against Poverty and Social Exclusion

 

Konwencja jest organizowana we współpracy z KE przez państwo sprawujące Przewodnictwo w Radzie UE w II połowie roku. Konwencja będzie wydarzeniem o szerszym zasięgu niż dotychczasowa konferencja Okrągłego Stołu nt. ubóstwa i wykluczenia społecznego. W jej ramach będą analizowane dotychczasowe postępy na drodze do osiągnięcia celu przewodniego (jakim jest ograniczenie w UE do 2020 r.  o 20 milionów liczby osób żyjących w ubóstwie lub zagrożonych ubóstwem) , dokonany przegląd realizacji działań zapowiedzianych w ramach Europejskiej Platformy przeciw Ubóstwu i Wykluczeniu Społecznemu, a także zostaną przedstawione propozycje przyszłych działań.

 

2011-10-17

08:00

-

2011-10-18

14:00

 

Kraków

Auditorium Maximum

ul. Krupnicza 33

 

Polsko- Niemieckie Seminarium nt. kształtowania kultury bezpieczeństwa i higieny pracy

 

Polish - German seminar on shaping the culture of occupational health and safety

Seminarium organizowane w ramach 32. Międzynarodowego Kongresu na temat Bezpieczeństwa i Higieny Pracy A+A. Celem seminarium jest przedstawienie priorytetów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w Unii Europejskiej, wymiana doświadczeń wynikających z wdrażania krajowej strategii bezpieczeństwa i higieny pracy w Unii Europejskiej oraz dyskusja na temat kształtowania kultury bezpieczeństwa i higieny pracy w Niemczech i Polsce w oparciu o doświadczenia europejskie.

2011-10-18

-

2011-10-18

Dusseldorf

RFN

Konferencja Ekspercka towarzysząca Nieformalnemu Spotkaniu Ministrów ds. Rodziny i Równości Płci na temat: Mechanizmy godzenia ról zawodowych i rodzinnych dla kobiet i dla mężczyzn szansą na aktywne uczestnictwo w rynku pracy

Expert conference accompanying the meeting of Ministers for Family and Gender Equality: Mechanisms for reconciling professional and family roles for women and for men as a chance to actively participate in the labor market

Głównym tematem konferencji będą mechanizmy godzenia ról zawodowych i rodzinnych jako szansa na aktywne uczestnictwo w rynku pracy kobiet i mężczyzn. Celem konferencji jest wymiana opinii i dobrych praktyk  na temat mechanizmów godzenia pracy oraz obowiązków rodzinnych przez ekspertów w dziedzinie równości płci, polityki zatrudnienia i polityki rodzinnej.

 

2011-10-20

09:00

-

2011-10-21

17:30

 

Kraków

Auditorium Maximum

Ul. Krupnicza 33

 

Nieformalne spotkanie Ministrów ds. Rodziny i Równości Płci Spotkanie Ministrów ds. Rodziny i Równości Płci - celem spotkania jest wymiana opinii pomiędzy Ministrami ds. Równości Płci i Polityki Rodzinnej, w tym dyskusja nt. możliwości podpisania przez Ministrów Europejskiej Mapy Drogowej na rzecz Godzenia Ról dla UE 2020

2011-10-20

-

2011-10-21

 

Kraków

Auditorium Maximum

ul. Krupnicza 33

Spotkanie Europejskiej Grupy Roboczej Korespondentów MISSOC

 

Meeting of the European Working Group of MISSOC correspondents

 

Spotkanie organizowane przez KE, we współpracy z Prezydencją dla omówienia bieżących kwestii  z zakresu działania grupy korespondentów MISSOC. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele wszystkich państw członkowskich UE, EOG, Szwajcarii, przedstawiciele Rady Europy, ISSA, Komisji Europejskiej i Sekretariatu MISSOC. Celem spotkania jest podsumowanie prac grupy MISSOC, analiza wybranych tablic MISSOC oraz wybranych materiałów tematycznych, uzgodnienie i przyjęcie harmonogramu prac na kolejne pół roku pracy.

 

2011-10-26

09:00

-

2011-10-27

17:00

 

Kraków

Crown Piast Hotel&Park

ul. Radzikowskiego 109 31-342 Kraków

 

listopad

 

Konferencja międzynarodowa w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy

 

International conference in the area of occupational safety and health

 

Konferencja „Wzmocnienie wiedzy i innowacji w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy warunkiem inteligentnego rozwoju Unii Europejskiej” jest ściśle związana z realizacją głównych priorytetów Strategii Europa 2020 pn. „Strategia na rzecz inteligentnego i zrównoważonego rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu”. Prezentacje i dyskusje podczas tej konferencji będą podporządkowane próbie odpowiedzi na pytanie: czy i w jaki sposób działania na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy podejmowane w skali całej UE jak i na poziomie poszczególnych państw członkowskich mogą przyczynić się do realizacji wymienionych priorytetów. W szczególności tematyka konferencji będzie koncentrować się na poszukiwaniu i dyskutowaniu synergii pomiędzy dziedziną bezpieczeństwa i higieny pracy a działaniami w zakresie innowacji, edukacji, szkoleń, rozwoju społeczeństwa cyfrowego, nowych procesów i technologii na rzecz zrównoważonego rozwoju i konkurencji w celu zwiększenia miejsc pracy oraz sprostania wymogom związanym z konkurencyjnym rynkiem i z powstawaniem nowych miejsc pracy.

 

2011-11-07

09:00

-

2011-11-07

16:30

 

Warszawa

Radisson Blu Centrum Hotel

ul. Grzybowska 24

 

Posiedzenie Grupy Roboczej EURES połączone z Forum Menedżerów EURES

 

A session of EURES Working Party and EURES Managers’ Forum

 

Spotkanie Menadżerów EURES państw UE /EOG (EURES Working Party) połączone z forum Menadżerów EURES (EMFO meeting). Celem spotkania jest przedstawienie przez Komisję Europejską wytycznych dotyczących bieżącej działalności EURES w krajach EOG, obsługi dokumentów EURES, wymiana doświadczeń na temat EURES w krajach EOG, itp. W czasie spotkania kraje członkowskie uzyskują informacje nt. wytycznych EURES, kierunku rozwoju EURES czy też programów prac, które mają być wdrażane przez KE i państwa członkowskie. Spotkanie jest platformą wymiany doświadczeń pomiędzy krajami i okazją do uzyskania informacji i dyskusji bezpośrednio z Komisją Europejską.

 

2011-11-06

13.00

-

2011-11-09

14.00

 

Józefów

Holiday Inn

ul. Telimeny 1

 

 

Konferencja Prezydencji polskiej i Eurofound na temat migracji

 

Polish Presidency and Eurofound conference on migration

Konferencja dotyczy społecznych skutków migracji w państwach przyjmujących i wysyłających oraz możliwości migracji z państw sąsiedztwa wschodniego (Eastern Neighborhood)

2001-11-17

-

2011-11-18

Warszawa

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Nowogrodzka 1/3/5, 00-513

Konferencja Prezydencji Polskiej oraz Komisji Europejskiej nt. XX-lecia Protokołu Socjalnego z Maastricht

 

Polish Presidency and European Commission conference on the twentieth anniversary of the Maastricht Social Protocol

 

Przypomnienie historii oraz znaczenia “protokołu socjalnego” do Traktatu z Maastricht i jego wpływu na rozwój integracji UE w dziedzinie polityki społecznej.

2011-11-24

-

2011-11-25

Warszawa

Hotel Sofitel Warsaw Victoria

ul. Królewska 11

grudzień

 

Rada ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych, Zdrowia i Ochrony Konsumentów (EPSCO)

 

Employment, Social Policy, Health and Consumer Affairs Council (EPSCO)

 

Rada EPSCO jest konfiguracją Rady Unii Europejskiej, składającą się z Ministrów zatrudnienia i spraw społecznych oraz Ministrów zdrowia. Pierwszy dzień posiedzenia będzie poświecony sprawom zatrudnienia i społecznym, drugi - sprawom dot. zdrowia i ochrony konsumentów

 

2011-12-01

10:00

-

2011-12-02

17:00

 

Belgia

Bruksela

Sekretariat Generalny Rady Unii Europejskiej

 

Konferencja zamykająca Europejski Rok Wolontariatu 2011 (ERW 2011)

 

Conference closing the European Year of Volunteering 2011 (EYV 2011)

 

 

Konferencja podsumowująca i zamykająca Europejski Rok Wolontariatu 2011 (ERW 2011), organizowana przez KE we współpracy z Prezydencją polską. Podczas konferencji nastąpi m.in. podsumowanie ERW 2011, prezentacja wydarzeń odbywających się w ramach ERW 2011 i wypracowanych dokumentów (m.in. Konkluzje Rady UE dot. Roli wolontariatu w polityce społecznej oraz Długofalowa polityka w zakresie rozwoju wolontariatu w Polsce),  przedstawienie planów na przyszłość oraz prezentacja wyników badania wolontariatu przeprowadzonego przez GUS w I kwartale 2011 r. Przedstawiona też zostania współpraca Polski z innymi państwami w dziedzinie wolontariatu w ramach pomocy rozwojowej oraz rozwoju wolontariatu w krajach Partnerstwa Wschodniego (panel MSZ).

 

2011-12-01

-

2011-12-02

 

Warszawa

 

Spotkanie Szefów Publicznych Służb Zatrudnienia UE

 

Meeting of the Heads of Public Employment Services

 

Spotkanie szefów PSZ – dyrektorów generalnych PSZ lub wiceministrów nadzorujących rynek pracy oraz ich asystentów (zastępców). Celem spotkania jest wymiana doświadczeń, stanowisk, dobrych praktyk i polityk realizowanych przez Sieć Szefów Publicznych Służb Zatrudnienia UE/EOG, także w kontekście polityk i wytycznych KE odnoszących się do publicznych służb zatrudnienia.
Gremium jest platformą wymiany doświadczeń na temat działań realizowanych przez służby zatrudnienia państw członkowskich, dyskusji na temat wytycznych i polityk KE w zakresie rynku pracy, itp. W trakcie spotkania przeprowadzane są dwa warsztaty z zakresu polityki zatrudnienia na tematy wybrane przez Państwa Członkowskie oraz przedstawiona zostaje sytuacja na rynku pracy w kraju Prezydencji.

 

2011-12-09

09.00

-

2011-12-09

14.00

 

Józefów

Holiday Inn

ul. Telimeny 1

 

Spotkanie Komisji Administracyjnej ds. Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego

 

Meeting of  the Administrative Commission for the Coordination of Social Security Systems

 

Posiedzenia Komisji Administracyjnej to cykliczne spotkania przedstawicieli rządów państw członkowskich oraz KE, których celem jest rozwiązywanie problemów natury administracyjnej, powstałych w ramach współpracy  w dziedzinie zabezpieczenia społecznego pracowników migrujących, interpretowanie przepisów prawa wspólnotowego oraz inicjowanie niezbędnych zmian w acquis. Uczestnikami spotkania będą rządowi eksperci z obszaru koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, przedstawiciele Komisji Europejskiej, stanowiący Sekretariat Komisji Administracyjnej, przedstawiciele EFTA oraz Szwajcarii.

 

2011-12-13

10:00

-

2011-12-14

18:00

 

 

Warszawa


Sheraton Warsaw Hotel
ul. Bolesława Prusa 2

 

Konferencja "Kocham nie biję - Europa bez przemocy"

 

„I love, I do not hit – Europe without domestic violence” conference

 

Celem konferencji będzie podsumowanie europejskiej kampanii społecznej "Kocham, nie biję", prezentacja doświadczeń pozyskanych podczas 3 lat kampanii w Polsce oraz rocznej kampanii na poziomie UE (w 2011 r.) mających na celu walkę z przemocą w rodzinie i przemocą wobec dzieci. Europejska Kampania Społeczna "Kocham, nie biję" rozpoczęła się we wrześniu 2011 r. w Polsce, a następnie w krajach UE, które w październiku 2010 r. zadeklarowały uczestnictwo w Kampanii.

 

2011-12-11

-

2011-12-11

 

Warszawa

 

 

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: