submenu
content

Po pierwszych stu dniach

13-02-2006

- Już w swoim programie wyborczym PiS położyło duży nacisk na politykę społeczną - powiedział minister Krzysztof Michałkiewicz podczas konferencji prasowej, podsumowującej sto dni pracy resortu. - W centrum uwagi jest rodzina oraz budowanie solidarnej Polski, to znaczy pamiętającej o tych, którzy w pełni mogą korzystać z szans rozwoju.


Minister wymienił tu nieuczestniczących w rynku pracy, w tym bezrobotną młodzież, osoby z terenów wiejskich, a także starszych, przewlekle chorych i pozbawionych opieki, dzieci, idące do szkoły bez śniadania. - Ważne, żeby od pierwszych dni funkcjonowania ministerstwa głośno mówić o tych problemach - stwierdził min. Michałkiewicz.

 

Minister odniósł się także do problemów zewnętrznych. mówiąc o państwach UE, które zwlekają z otwarciem swojego rynku pracy na polskich pracowników, zauważył, że takie otwarcie nie tylko nie spowodowało rozregulowania tamtejszych rynków, ani napływu osób, poszukujących świadczeń socjalnych. - Przeciwnie, zaowocowało to ożywieniem i wzrostem gospodaczych w tych krajach, które się na to zdecydowały - ocenił min. Michałkiewicz.

 

Sto dni MPiPS - materiał prasowy
(pobierz plik)

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: