submenu
content

Zajęcia klubowe w WTZ

28-06-2018

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił nowy program „Zajęcia klubowe w WTZ”.

więcej

Rehabilitacja osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

28-06-2018

Od 1 lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności będą mogły skorzystać poza kolejnością: ze świadczeń medycznych udzielanych w poradniach specjalistycznych (ambulatoryjnej opiece specjalistycznej), ze świadczeń medycznych w szpitalach, z usług farmaceutycznych realizowanych w aptekach, ze świadczeń rehabilitacji leczniczej - bezlimitowo, zgodnie ze wskazaniami medycznymi.

więcej

Większe dofinansowanie WTZ

26-06-2018

Dziś rząd przyjął rozporządzenie dot. zwiększenia dofinansowania do pobytu uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Zmiany zaczną obowiązywać od 1 lipca br.

 

więcej

„Pro labore securo” dla minister Rafalskiej

26-06-2018

W siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego odbyła się dziś doroczna uroczystość wręczenia statuetek „Pro labore securo”. W tym roku Kapituła nagrody za dokonania na rzecz ochrony człowieka w środowisku pracy uhonorowała minister Elżbietę Rafalską.

 

więcej

Większe wsparcie dla kombatantów

21-06-2018

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

więcej

Więcej pieniędzy dla WTZ

15-06-2018

Minister Finansów wydał zgodę na dokonanie zmian w tegorocznym planie finansowym PFRON. Wniosek Funduszu w tej sprawie pozytywnie zaopiniowała dziś sejmowa Komisja Finansów Publicznych. Zmiany polegają na przeznaczeniu ponadplanowych przychodów z tytułu wpłat pracodawców na zwiększenie kosztów realizacji niektórych zadań PFRON. W praktyce chodzi m.in. o kolejne podniesienie kwoty dofinansowania dla warsztatów terapii zajęciowej.

więcej

Polityka solidarnościowa rządu

15-06-2018

Wsparcie osób niepełnosprawnych i opiekunów – to temat piątkowego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego, minister rodziny Elżbiety Rafalskiej oraz ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Podczas spotkania, które odbyło się w CPS "Dialog", zostały zaprezentowane plany i dotychczasowe osiągnięcia.

 

więcej

Posiedzenie Rady Rynku Pracy

13-06-2018

W dniu 12 czerwca 2018 r. odbyło się posiedzenie Rady Rynku Pracy, na którym członkowie Rady przyjęli sprawozdania z wykonania planu finansowego Funduszu Pracy oraz Funduszu Gwarantowanych Świadczeń w 2017 r.

więcej

Święto dzieci w ogrodach Kancelarii Premiera

04-06-2018

Za nami kolejny piknik zorganizowany z okazji Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Kto Ty jesteś? Polak mały!”. Na naszym stoisku na dzieciaki czekała moc atrakcji.

więcej

Kolejne działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami

29-05-2018

II etap programu „Za życiem”, system wsparcia osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin oraz kolejne działania podejmowane przez Ministerstwo Rodziny to główne tematy poruszone podczas spotkania dla prasy w MRPiPS. W briefingu udział wzięli minister Elżbieta Rafalska, wiceminister Krzysztof Michałkiewicz oraz wiceminister Bartosz Marczuk.

więcej
1  ««««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »»»»  50
Zobacz archiwum
Wszystkie     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: