submenu
content

Wizyta w Łomży

23-05-2018

Minister Elżbieta Rafalska i wiceminister Elżbieta Bojanowska wzięły udział w spotkaniu z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Łomży w woj. podlaskim. Odwiedziły także Dzienny Dom Senior+.

więcej

Wsparcie finansowe osób niepełnosprawnych

23-05-2018

Osoba niepełnosprawna od urodzenia lub której niepełnosprawność powstała w dzieciństwie - takie osoby protestują w Sejmie RP - wraz z opiekunem (bez względu na ich sytuację materialną, nie obowiązuje tu kryterium dochodowe) otrzymują miesięcznie kwotę co najmniej 3 tys. zł wsparcia.

więcej

Biała sobota dla lekarzy

18-05-2018

Jeżeli jeszcze pośród lekarzy istnieją nieprzekonani do e-zwolnień, to Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na pierwszą „Białą sobotę dla lekarzy”, która odbędzie się we wszystkich placówkach ZUS w kraju, już 19 maja.

więcej

Senat za II etapem programu „Za życiem”

16-05-2018

Senat RP przyjął nowelizację utawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wprowadzającej II etap programu „Za życiem”. 

więcej

System wsparcia osób niepełnosprawnych

15-05-2018

System wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin będzie się opierał na trzech filarach. Pierwszy z nich to solidarnościowy fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych. Drugi filar to pakiet społecznej odpowiedzialności, a trzeci – program „Dostępność+” – mówiła minister Elżbieta Rafalska podczas prezentowania nowych rozwiązań wraz z minister finansów Teresą Czerwińską.

więcej

Nagrody specjalne za wybitne osiągnięcia i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej

14-05-2018

W Dniu Pracownika Socjalnego zostaną przyznane nagrody specjalne Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej.

więcej

Zbieg prawa do renty rodzinnej oraz renty socjalnej

11-05-2018

Po śmierci rodzica osoba niepełnosprawna może otrzymać rentę rodzinną. Jest ona wypłacana do końca życia osoby niepełnosprawnej, a nie tak jak w przypadku osoby zdrowej do 25 r.ż. w przypadku nauki.

więcej

Sięgnij po sukces

11-05-2018

„Sięgnij po sukces!” - pod takim hasłem Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje 11 maja w swoich placówkach lub instytucjach współpracujących Dzień Osób z Niepełnosprawnością. W konferencji inaugurującej to wydarzenie udział wzięła minister Elżbieta Rafalska.

 

więcej

Senat za wyższą rentą socjalną i wsparciem osób niepełnosprawnych

11-05-2018

Podwyższenie renty socjalnej i wprowadzenie szczególnych uprawnień w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności – to efekt uchwalenia dziś przez Senat dwóch ustaw w tej sprawie.

więcej

Sejm przyjął 2. pakiet „Za życiem”

10-05-2018

Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą drugi etap programu „Za Życiem” wspierającego rodziny z osobami niepełnosprawnymi.

więcej
1  ««««  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »»»»  50
Zobacz archiwum
Wszystkie     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: