Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Przyjęta wczoraj przez Sejm nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych pozwoli gminom na przyznawanie własnych, dodatkowych świadczeń oraz określanie ich zasad.
więcejForum Dialogu Obywatelskiego odbyło się 25 czerwca w Sali im. A.Bączkowskiego w gmachu MPiPS. W tym samym czasie w Sejmie posłowie przyjęli ustawę powołującą Radę Dialogu Społecznego.
więcejSejm przyjął dziś ustawę o Radzie Dialogu Społecznego. Rada będzie nowym forum współpracy przedstawicieli pracowników, pracodawców i rządu, zastępując Trójstronną Komisję ds. Społeczno-Gospodarczych.
więcejSejm przyjął dziś nowelizację kodeksu pracy. Zapobiegnie ona przedłużaniu w nieskończoność umów czasowych. Zakłada ona, że kontrakty czasowe będą mogły być zawierane z pracownikiem na okres do trzech lat. Po trzech latach takich kontraktów umowa o pracę będzie mogła być zawarta jedynie na czas nieokreślony.
więcejSejm znowelizował ustawę o świadczeniach rodzinnych, wprowadzając nowe świadczenie rodzicielskie. Osoby bezrobotne, studenci, rolnicy oraz pracujący na umowach o dzieło przez rok po urodzeniu dziecka będą otrzymywali miesięcznie 1000 zł.
więcejMinister pracy i polityki społecznej zaapelował do prezesów zarządzających autostradami w Polsce o zapewnienie zniżek dla rodzin wielodzietnych.
więcejUrlop ojcowski cieszy się coraz większą popularnością. Od początku tego roku skorzystało z niego już ponad 52 tys. mężczyzn.
więcej
Zagadnienia związane z bezpieczeństwem i prawami dziecka, deinstytucjonalizacją pieczy zastępczej, rozwojem rodzicielstwa zastępczego oraz procedurami adopcyjnymi znalazły się w jednym z priorytetów przewodnictwa Polski w Radzie Państw Morza Bałtyckiego
więcej- Zamówienia publiczne muszą służyć stabilności zatrudnienia Polaków - to apel, z jakim zwrócił się do dyrektorów generalnych urzędów szef KPRM Jacek Cichocki. MPiPS od dawna stosuje klauzulę społeczną w zamówieniach publicznych.
więcej