submenu
content

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych - Bezpieczny i Aktywny Senior

29-09-2017

Seniorzy niechętnie składają reklamację, nie walczą o swoje prawa, wierzą w zapewnienia sprzedawcy, a wykorzystują to nieuczciwi przedsiębiorcy. Powszechne jest podszywanie się pod sprzedawcę prądu, wprowadzanie w błąd co do leczniczych właściwości produktów. W Międzynarodowy Dzień Osób Starszych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Inspekcja Handlowa wspólnie przypominają o prawach seniorów. 

więcej

W Rzeszowie o polityce senioralnej

25-09-2017

Dziś w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja dotycząca aktualnych wyzwań polityki senioralnej w Polsce. W wydarzeniu udział wzięła Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

więcej

Upały niebezpieczne dla seniorów

02-08-2017

Upały są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych. Skutki upałów mogą być naprawdę poważne, a czasami prowadzą nawet do śmierci.

więcej

Wyjaśnienie w związku z informacjami o planowanym dodatku dla emerytów

27-07-2017

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami o planowanym dodatku dla emerytów, informujemy, że w MRPiPS analizowane są obecnie różne możliwości dodatkowego finansowego wsparcia emerytów otrzymujących  najniższe świadczenia emerytalne. Ostateczna propozycja zostanie przedstawiona do akceptacji Pani Premier Beacie Szydło i zostanie skonsultowana z Ministrem Finansów. Wtedy dopiero planowane założenia dodatkowego wsparcia najbiedniejszych emerytów zostaną przedstawione opinii publicznej.

więcej

6 zasad bezpiecznego seniora konsumenta

29-06-2017

Podpowiadamy jak ochronić się przed nieuczciwymi praktykami handlowymi, na co zwracać uwagę. Przedstawiamy zasady bezpiecznego seniora konsumenta.

więcej

UOKiK pomaga chronić seniorów przed oszustami

29-06-2017

MRPiPS podpisało 29 czerwca z UOKiK porozumienie w ramach kampanii informacyjnej „Bezpieczny i Aktywny senior”. Współpraca pomoże lepiej chronić osoby starsze przed nieuczciwymi praktykami handlowymi, na jakie są narażeni.

więcej

Bezpieczny senior na Podlasiu

28-06-2017

Wiceminister Elżbieta Bojanowska 28 czerwca wzięła udział w konferencji "Bezpieczny i aktywny senior - działania na rzecz seniorów w województwie podlaskim", która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.

więcej

Aktywni seniorzy

14-06-2017

Polacy, podobnie jak mieszkańcy innych krajów europejskich, żyją coraz dłużej. Ważne, aby wraz z długością życia utrzymywała się także jego jakość. Służą temu programy i działania realizowane przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

więcej

258 placówek Senior+ w tym roku

28-04-2017

131 placówek powstanie w tym roku ramach programu Senior+.  Do końca 2017 r. działać będzie w sumie 258 Dziennych Domów i Klubów „Senior+”. Znamy już wyniki.

więcej

W Sejmie o seniorach

24-04-2017

- Dziś 20 proc. Polaków ma ukończonych 60 rok życia, do 2050 r. będzie ich ponad 40 proc. , dlatego polityka senioralna jest jednym z priorytetów obecnego rządu – mówiła wiceminister Bojanowska podczas konferencji poświęconej roli samorządów w kształtowaniu polityki senioralnej.

więcej
1  ««««  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »»»»  15
Zobacz archiwum
Wszystkie     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: