submenu
content

Podpisanie Umowy o zabezpieczeniu społecznym między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Korei

25-02-2009

Uroczysta ceremonia podpisania Umowy o zabezpieczeniu społecznym między Rzecząpospolitą Polską a Republika Korei oraz Porozumienia Administracyjnego w sprawie stosowania tej Umowy odbyła się 25 lutego 2009r. w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

więcej

Wejście w życie umowy o zabezpieczeniu społecznym z USA

25-02-2009

Z dniem 1 marca 2009 roku wchodzą w życie:

1) Umowa o zabezpieczeniu społecznym między Rzecząpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki, podpisana w Warszawie dnia 2 kwietnia 2008 roku;

2) Porozumienie w sprawie stosowania Umowy o zabezpieczeniu społecznym między Rzecząpospolitą  Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki, podpisane w Warszawie dnia 2 kwietnia 2008 roku.

więcej

Nowy wzór oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi

11-02-2009

Obywatele Białorusi, Mołdowy, Federacji Rosyjskiej i Ukrainy mogą podejmować krótkoterminową pracę w Polsce (w okresie do sześciu miesięcy w ciągu kolejnych dwunastu miesięcy licząc od dnia pierwszego wjazdu) bez obowiązku uzyskiwania zezwolenia na pracę.
 

więcej

Nawigacja dla powracających

24-11-2008

Dziś w Londynie, premier Donald Tusk zainaugurował program informacyjny „Masz PLan na powrót?”. To program wsparcia ułatwiający powrót do Polski Rodakom, którzy zdecydowali się opuścić kraje emigracji.

więcej

Międzynarodowe targi rekrutacyjne branży budowlanej

08-05-2008

Urząd ds. Szkoleń i Zatrudnienia Irlandii (FAS) planuje w połowie czerwca i na początku lipca 2008 r. w Dublinie i Dundalk w Irlandii organizację międzynarodowych targów rekrutacyjnych w branży budowlanej.

więcej

Niższe opłaty przy zatrudnianiu cudzoziemców

19-10-2007

Minister Joanna Kluzik-Rostkowska 17 października br. podpisała rozporządzenie w sprawie wysokości wpłaty dokonywanej w związku ze złożeniem wniosku o wydanie zezwolenia na pracę cudzoziemca. Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 195, poz. 1409. Wejdzie w życie 26 października br.

więcej

Polacy nie wyłudzają świadczeń - wyjaśnienia do audycji radia BBC5

24-09-2007

W związku z reportażem nadanym 23 września br. przez brytyjskie radio BBC5 Polscy imigranci pobierający podwójne zasiłki na dzieci wyjaśniamy:  przyznawanie świadczeń z zabezpieczenia społecznego, w tym świadczeń rodzinnych, odbywa się przy ścisłej współpracy właściwych instytucji obu państw, Polski i Wielkiej Brytanii. Ministerstwo nie otrzymywało żadnych sygnałów w sprawie rzekomych nadużyć, choć jest w stałym roboczym kontakcie z brytyjskimi instytucjami zabezpieczenia społecznego.

więcej

Dostęp do rynków pracy państw EOG

15-06-2007

Bez ograniczeń możemy już pracować już w 20 państwach europejskich. Spada atrakcyjność Niemiec - kraju, do którego przez lata najchętniej wyjeżdżaliśmy w poszukiwaniu zarobku. Coraz większą popularnością cieszy się Norwegia – tam też najczęściej osiedlamy się na stałe. Nie tracą na atrakcyjności Irlandia i Wlk. Brytania. Wzrastającym rynkiem staje się Hiszpania.

więcej

W sprawie zwolnienia Polaków z obowiązku notyfikowania świadczenia usług w Niderlandach

08-06-2007

Od 1 maja 2007 r. firmy delegujące do Królestwa Niderlandów pracowników – obywateli polskich w ramach transgranicznego świadczenia usług nie podlegają obowiązkowi notyfikowania zamiaru świadczenia usług na terytorium Królestwa Niderlandów.

więcej

Holenderski rynek pracy otwarty dla Polaków

27-04-2007

W dniu 26 kwietnia br. Parlament Królestwa Niderlandów podjął decyzję o otwarciu od 1 maja 2007 r. rynku pracy dla obywateli 8 nowych państw członkowskich Unii Europejskiej, które przystąpiły do UE w 2004, a zatem także dla obywateli polskich. Oznacza to, że od tego dnia możliwe będzie podejmowanie zatrudnienia w Holandii bez konieczności ubiegania się o pozwolenie na pracę. Stosowna decyzja rządowa wprowadzająca zmiany w ustawie o zatrudnieniu cudzoziemców (tzw. WAV) ukazała się w dzienniku urzędowym w dniu 27 kwietnia br.

więcej
««««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »»»»  
Zobacz archiwum
Wszystkie     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: