submenu
content

Kultura mobilności pożądana

01-03-2006

Komisja Europejska ma jeszcze 2 miliony euro na projekty pilotażowe, związane z Europejskim Rokiem Mobilności Pracowników, który został inaugurowany w Polsce.

więcej

Polsko-niemieckie rozmowy na temat przepływu pracowników

17-02-2006

Przedstwaiciele ministerstw pracy Polski i Niemiec rozmawiali na temat przepływu  pracowników  i transgranicznego świadczenia usług.

więcej

Konferencja prasowa ministrów pracy Polski i Holandii

02-02-2006

Ministrowie ds. pracy Holandii i Polski rozmawiali o otwarciu niderlandzkiego rynku pracy.

więcej

Wspólne działania Grupy Wyszehradzkiej na rzecz liberalizacji unijnych rynków pracy

27-01-2006

Krzysztof Michałkiewicz, Minister Pracy i Polityki Społecznej, wziął udział 27 stycznia 2006 r. w spotkaniu ministrów ds. pracy państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Słowenii.

więcej

Seminarium na temat delegowania pracowników do Holandii

24-01-2006

W MPiPS odbędzie się seminarium "Delegowanie pracowników do Holandii w ramach świadczenia usług" z udziałem ekspertów polskich i holenderskich. Seminarium będzie towarzyszyć konferencja prasowa wiceministrów obu państw.

więcej

Udział ministra K. Michałkiewicza i wiceministra K. Kuberskiego w spotkaniu ministrów pracy i polityki społecznej krajów unijnych

23-01-2006

Minister K. Michałkiewicz i wiceminister K. Kuberski wzięli udział w nieformalnej Radzie Unii Europejskiej ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia oraz Konsumentów. Została ona zwołana przez Prezydencję Austriacką w Villach (Austria), w dniach 19-21 stycznia br.

więcej

Liczba Polaków pracujących w krajach Unii Europejskiej: progi i bariery

27-12-2005

Od momentu przystąpienia Polski do UE, liczba Polaków pracujących w krajach UE (i Europejskiego Obszaru Gospodarczego: Norwegia, Islandia i Lichtenstein) okazała się umiarkowana. Przystąpienie do UE nie zmieniło charakterystycznych cech migracji zarobkowych z Polski. Nadal większość wyjeżdżających pracuje sezonowo w takich sektorach, jak: rolnictwo, ogrodnictwo, sadownictwo, hodowla, leśnictwo, budownictwo, gastronomia i obsługa ruchu turystycznego.

więcej
««««  1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Zobacz archiwum
Wszystkie     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: