Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
2220 złotych – tyle zgodnie z propozycją rządu może wynieść minimalne wynagrodzenie za pracę w 2019 roku. To o 5,7% i jednocześnie o 120 złotych więcej niż obecnie. Od stycznia z 13,70 do 14,50 zł miałaby też wzrosnąć minimalna stawka godzinowa dla pracujących na określonych umowach cywilnoprawnych. Taką propozycję rząd przedstawił do negocjacji Radzie Dialogu Społecznego.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło 46. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy.
więcejSkładam serdeczne podziękowania wszystkim członkom Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy oraz osobom zaangażowanym w jej prace.
więcej
Konferencja prasowa Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej i Sekretarza stanu w MRPIPS Stanisława Szweda dotycząca stanowiska co do dalszych losów dorobku prac Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy.
więcejW dniu 10 kwietnia, w siedzibie MRPiPS, odbyło się kolejne spotkanie Centralnej Platformy Dyskusyjnej Całożyciowego Poradnictwa Zawodowego w projekcie Eurodoradztwo Polska, w Programie Erasmus+. Najważniejszym celem Platformy jest integracja działań z obszaru poradnictwa zawodowego podejmowanych przez różne podmioty.
więcejOdpowiadając na wystąpienia różnych podmiotów, zwłaszcza organizacji branży handlowej, w dniu 5 kwietnia 2018 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” im. Andrzeja Bączkowskiego odbyło się robocze spotkanie dotyczące stosowania przepisów ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.
więcej"Możemy mówić o bieżących skutkach i analizować, co dzieje się z niedzieli na niedziele, ale na pewno nie jest to ten czas, w którym możemy podsumowywać. Na efekty musimy poczekać" – powiedziała minister Elżbieta Rafalska podczas konferencji prasowej dotyczącej obowiązywania ograniczenia handlu w niedziele.
więcejKomisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy podjęła uchwałę o przyjęciu dwóch projektów: Kodeksu pracy i Kodeksu zbiorowego prawa pracy - poinformował w dziś na briefingu prasowym przewodniczący Komisji, Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
więcej11 marca przypada pierwsza niedziela z ograniczeniem handlu. W związku z wątpliwościami, które pojawiają się wśród przedsiębiorców oraz konsumentów przedstawiamy wyjaśnienia w tej sprawie.
więcejOd 1 marca wchodzi w życie ustawa ograniczająca handel w niedziele. Zgodnie z nią w 2018 r. w każdym miesiącu handlowe będą po dwie niedziele, w 2019 r. - po jednej na miesiąc, a od 2020 r. handlować będzie można siedem niedziel w roku. Te siedem wyjątków obejmie: dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia, jedną przed Wielkanocą oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.
więcej