Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
W artykule zostały poruszone kwestie związane z propozycjami zmian zawartymi w projekcie ustawy o zmianie ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz niektórych innych ustaw.
więcejW województwie warmińsko-mazurskim w okresie od 1 kwietnia do 1 lipca br. jedynie 4 gminy na 116 ( 3,5 %) prowadziły 6 spraw dotyczących zamiany formy świadczenia wychowawczego z pieniężnej na rzeczową.
więcejEmp@tia nie służy tylko do składania wniosków dotyczących świadczeń. To także system służący do usług wymiany informacji pomiędzy systemami na różnych poziomach organizacyjnych począwszy od poziomu gminy na poziomie administracji rządowej skończywszy. System umożliwia także weryfikację danych osób ubiegających się o przyznanie świadczeń, co eliminuje konieczność dostarczania osobiście części dokumentów.
więcejZ dofinansowań do miesięcznych kosztów płacy korzysta (dane na 1 lipca br.) 26 181 pracodawców, czyli ponad dziesięć razy więcej niż wskazano w artykule.
więcejW GW z dn. 14.06.2016r. ukazał się artykuł zatytułowany „Czekanie na 500 plus.” Znalazła się w nim wypowiedź prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza zawierająca niepotwierdzone informacje dot. finansowania programu „Rodzina 500 plus” jakoby „samorządy otrzymały od rządu za mało pieniędzy na program.”
więcejMechanizm waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych jest określony w ustawie o emeryturach i rentach z FUS.
więcejWyjaśnienie w związku z informacją dotyczącą wzrostu liczby policyjnych interwencji domowych od momentu uruchomienia programu „Rodzina 500 plus”, podaną przez Pawła Kukiza w Radiu Zet 10 czerwca 2016 r.
więcejPierwszy okres, na który ustalane jest prawo do świadczenia wychowawczego rozpoczyna się 1 kwietnia 2016 r. i kończy się 30 września 2017 r.
więcejOtrzymywanie świadczenia wychowawczego nie wlicza sie do dochodu przy ustalaniu prawa do innych świadczeń m.in. z pomocy społecznej.
więcejOrgan przyznający/wypłacający świadczenie wychowawcze, nie może z góry założyć, jeszcze przed pierwszą wypłatą świadczenia, że dana rodzina będzie wypłacane środki marnotrawiła i w związku z tym dokonać od razu zmiany formy wypłaty na formę rzeczową lub opłacanie usług.
więcej