Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
W „Przeglądzie” przygotowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie została poruszona kwestia zakazu pracy dla emerytów.
więcejJedynie sąd, który umieścił dziecko w pieczy zastępczej lub w innej instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie, może wyrazić zgodę na pobyt dziecka w domu (np. przez okres wakacji letnich). Wówczas, również na mocy rozstrzygnięcia sądu, w okresie tego urlopowania, możliwe jest przyznanie prawa do świadczenia wychowawczego na takie dziecko.
więcejW związku z doniesieniami medialnymi dot. zbiórki pieniędzy, jaką zorganizowała 9-letnia córka na leczenie chorej mamy Pani Anny Jagły z Poznania i możliwością odebrania zasiłków, jakie otrzymuje, Ministerstwo Rodziny uruchomiło procedury sprawdzające i monitoruje sytuację rodziny.
więcejW związku z artykułem dotyczącym kampanii „16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć”, opublikowanym 27 listopada 2016 r. na portalu Polonia Christiana, wyjaśniamy:
więcejNie jest zagrożona realizacja zadań związanych z prowadzeniem przez marszałków województw ośrodków adopcyjnych oraz zadania koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego z zakresu świadczeń rodzinnych i świadczenia wychowawczego.
więcejW związku z licznymi zapytaniami dotyczacymi przeglądu funkcjonowania systemu emerytalnego wyjaśniamy
więcejW związku z artykułem „Będzie porządek w papierach, ale nie w sumieniu” autorstwa Ludmiły Anannikovej, opublikowanym na stronie wyborcza.pl, 8 listopada 2016 r., wyjaśniamy
więcejPieniądze na realizację programu są zabezpieczone w tegorocznym budżecie i z pewnością nie zabraknie środków na wypłatę świadczenia wychowawczego.
więcejW związku z artykułem „Gdzie są pieniądze dla emerytów” autorstwa Justyny Węcek, opublikowanym w Fakcie 19 października 2016 r., wyjaśniamy:
więcejUstawa o minimalnym wynagrodzeniu za pracę nie posługuje się pojęciem „wynagrodzenia netto” ani „wynagrodzenia brutto”
więcej