submenu
content

O wsparciu rodziny i rozwiązaniach dla rynku pracy w Krynicy

05-09-2018

4 września rozpoczęło się XXVIII Forum Ekonomiczne w Krynicy, gdzie toczą się rozmowy m.in. o systemie wsparcia rodzin i aktywizacji zawodowej. W wydarzeniu udział biorą: minister Elżbieta Rafalska oraz wiceministrowie Stanisław Szwed oraz Bartosz Marczuk.

 

więcej

Rozpoczęło się XXVIII Forum Ekonomiczne w Krynicy

04-09-2018

XXVIII edycja Forum Ekonomicznego odbywa się w dniach 4 – 6 września 2018 r. pod hasłem „Europa wspólnych wartości czy Europa wspólnych interesów?”. Jest to najważniejsze spotkanie osób świata polityki i biznesu z Europy Środkowo-Wschodniej. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele Kierownictwa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

więcej

Umowa między Polską a Quebecem o zabezpieczeniu społecznym wchodzi w życie

29-08-2018

Z dniem 1 września 2018 r. wchodzi w życie Porozumienie o zabezpieczeniu społecznym między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Quebecu (Dz. U. poz. 1511). 

więcej

Spotkanie z medalistami paralekkoatletycznych mistrzostw Europy

27-08-2018

Minister Rafalska wspólnie z wpojewodą Dajczakiem, spotkali się z gorzowskimi sportowcami, kórzy wrócili z Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w Lekkoatletyce.

więcej

Polscy paralekkoatleci najlepsi w Europie

27-08-2018

Finał Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie przyniósł naszym rodakom aż 5 medali: dwa złote, dwa srebrne  i jeden brązowy. Polscy paralekkoatleci, sportowcy o różnym stopniu niepełnosprawności, wkładając w  to całe serce, zwyciężali niemal w każdej kategorii. Polska reprezentacja wywalczyła w Berlinie w sumie 61 medali.

więcej

Rocznica śmierci Antka Rozpylacza

08-08-2018

8 sierpnia przypada 74. Rocznica śmierci Antoniego Godlewskiego, ps. Antek Rozpylacz, żołnierza walczącego w powstaniu warszawskim. Został pochowany w podwórku przy ul. Brackiej 5 – tuż obok obecnej siedziby Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

więcej

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

01-08-2018

Dziś obchodzimy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W czasie Powstania Warszawskiego w obecnej siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej mieściło się dowództwo I kwatery batalionu szturmowego "Sokół" Podobwodu AK Śródmieście Południowe.

więcej

Kombatanci z większym wsparciem

19-07-2018

Większe wsparcie dla poszczególnych grup objętych prawem kombatanckim, zarówno w wymiarze finansowym, jak i świadczeń rzeczowych, ograniczanie barier administracyjnych – zakłada projekt nowelizacji ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego.

więcej

Regionalne konsultacje systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami

09-07-2018

9 lipca br. ruszyły regionalne konsultacje dotyczące budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Dziś spotkania odbyły się w trzech województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim. Konsultacje potrwają do końca miesiąca.

 

więcej

Elastyczna praca dla rodziców niepełnosprawnych dzieci

04-07-2018

Wydłużenie z 14 do 30 dni prawa do zasiłku opiekuńczego oraz umożliwienie korzystania z elastycznych form zatrudnienia, w tym z ruchomych godzin pracy i telepracy – takie udogodnienia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych zaczęły obowiązywać w czerwcu dzięki wejściu w życie nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.

 

więcej
1  ««««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »»»»  50
Zobacz archiwum
Wszystkie     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: