Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Spółdzielnia Socjalna Dębnianka oraz Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Arte – oto zwycięzcy pierwszej edycji konkursu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej.
Ekonomia społeczna i solidarna to sfera, w której działalność komercyjna służy realizacji celów społecznych. Co to oznacza w praktyce? Zysk nie jest celem samym w sobie – ma służyć tym, którzy potrzebują pomocy, np. wspierać zatrudnienie i reintegrację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – niepełnosprawnych, seniorów, bezrobotnych.
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń przedstawicieli sektora ekonomii społecznej na członków Komitetu.
więcejRuszył Konkurs o przyznanie certyfikatu Znaku Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018. Zgłoszenia mogą składać spółdzielnie socjalne osób fizycznych oraz podmioty ekonomii społecznej korzystające ze zwrotnego wsparcia finansowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
więcejZapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w spotkaniu w ramach konsultacji publicznych projektu aktualizacji Krajowego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej.
więcejMinisterstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało listę przedsiębiorstw społecznych, czyli podmiotów, które nie dzielą zysku, ale przeznaczają go na cele społeczne. Baza zawiera dane 403 podmiotów z 12 województw i będzie uzupełniana o kolejne.
więcejW dniu 13 czerwca 2018 r. odbyło się czwarte posiedzenie Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej (KKRES).
więcejUłatwienie funkcjonowania spółdzielni socjalnych, umożliwienie praktyk zawodowych uczestnikom WTZ, aktywizacja bezrobotnych – to tylko niektóre zmiany, które w związku z nowelizacją dotychczasowych przepisów zaczęły obowiązywać 31 marca br. Niemal miesiąc po wejściu w życie nowych regulacji sprawdziliśmy, jak działają spółdzielnie socjalne.
więcej30 kwietnia – to ostatni dzień na złożenie zeznania podatkowego i wybór organizacji pożytku publicznego, której możemy przekazać 1% naszego podatku. W 2017 roku w ramach 1% do OPP trafiło ponad 660 mln zł.
więcejUłatwienia w zakładaniu i funkcjonowaniu spółdzielni socjalnych, poszerzenie zakresu wsparcia z PFRON i Funduszu Pracy, wzmocnienie roli pracowników spółdzielni socjalnych niebędących jej członkami czy umożliwienie tworzenia konsorcjów spółdzielczych – to tylko część spośród nowych rozwiązań, które w związku z nowelizacją dotychczasowych przepisów zaczęły obowiązywać 31 marca br.
więcej