Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
W Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej odbyło się spotkanie Sekretarza Stanu Jacka Męciny z przedstawicielami powiatowych urzędów pracy z województw mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego oraz innych zainteresowanych instytucji, w szczególności kontrolujących legalność zatrudnienia cudzoziemców (Straż Graniczna, Państwowa Inspekcja Pracy).
więcejPrzedstawiciele urzędów pracy, organizacji pozarządowych oraz władz rządowych i samorządowych po raz trzeci debatowali o wsparciu osób 50+ na rynku pracy.
więcejStopa bezrobocia w czerwcu br. spadła do 10,3 proc. podał GUS. To o 0,1 proc. mniej niż wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
więcej
Pracodawcy w czerwcu zgłosili do urzędów pracy 117 tys. ofert zatrudnienia. To rekord! Tak dobrego wyniku w czerwcu nie było od 2001 r., czyli odkąd Ministerstwo Pracy
i Polityki Społecznej prowadzi takie statystyki.
Przedstawiciele organizacji pozarządowych, urzędów pracy oraz władz rządowych i samorządowych po raz drugi debatowali o wsparciu osób 50+ na rynku pracy.
więcejW dniu 2 lipca 2015 r. odbyło się posiedzenie Rady Rynku Pracy.
więcej- Zamówienia publiczne muszą służyć stabilności zatrudnienia Polaków - to apel, z jakim zwrócił się do dyrektorów generalnych urzędów szef KPRM Jacek Cichocki. MPiPS od dawna stosuje klauzulę społeczną w zamówieniach publicznych.
więcej- Przygotowanie do rynku pracy osób w wieku 50+, które muszą nadążyć za dynamicznymi zmianami, jest naszym zobowiązaniem – powiedział minister Kosiniak-Kamysz podczas konferencji poświęconej innowacyjnym rozwiązaniom dla osób bezrobotnych.
więcejStopa bezrobocia rejestrowanego zmniejszyła się w maju do 10,8 proc. z 11,2 proc. w kwietniu – wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Jeszcze rok temu wynosiła 12,5 proc.
więcejRząd przyjął dziś propozycję Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dotyczącą wzrostu płacy minimalnej o 100 zł. W 2016 roku miałaby ona wynieść 1850 zł.
więcej