Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
- Praca przestaje być wartością samą w sobie, coraz bardziej liczy się jej jakość – tak minister Kosiniak-Kamysz skomentował wyniki ostatniej edycji badania „Plany Pracodawców”, przeprowadzonego przez firmę Randstad.
więcejPrzedstawiciele organizacji pozarządowych, urzędów pracy oraz władz rządowych i samorządowych debatowali o wsparciu osób 50+ na rynku pracy. Konferencja „Jak skutecznie wspierać? Dobre praktyki w zakresie aktywizacji zawodowej osób w wieku 50+” odbyła się 28 maja br. w Lesznie.
więcejPolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na cykl dwóch konferencji "Rynek pracy pracownika czy pracodawcy – inwestycja w kapitał ludzki".
więcejZ danych Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że do 7 maja br. elastyczny czas pracy wprowadziło już 1577 pracodawców. Najwięcej w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.
więcejStopa bezrobocia rejestrowanego zmniejszyła się w kwietniu do 11,3 proc. z 11,7 proc. w marcu – wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Jeszcze rok temu wynosiła 13 proc.
więcejPrzedmiotem konkursu są projekty dotyczące wsparcia indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowo-edukacyjnej osób młodych (bezrobotnych, biernych zawodowo oraz poszukujących pracy, w tym szczególności osób niezarejestrowanych w urzędzie pracy).
więcejSekretarz Stanu w MPiPS Jacek Męcina 23 kwietnia 2015 r. spotkał się z przedstawicielami powiatowych urzędów pracy, urzędów wojewódzkich, Państwowej Inspekcji Pracy, Straży Granicznej oraz partnerów społecznych, w tym przedstawicieli związków zawodowych, pracodawców i sadowników. Zainicjowane zostały szerokie konsultacje społeczne na temat przyszłych rozwiązań dotyczących krótkookresowego i sezonowego zatrudniania cudzoziemców
więcejNowelizacja Kodeksu Pracy zakłada, że kontrakty czasowe będą mogły być zawierane z pracownikiem na okres do trzech lat. Po tym czasie umowa będzie mogła być zawarta jedynie na czas nieokreślony. W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu.
więcejNowe rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 21 kwietnia 2015 r. w sprawie przypadków, w których powierzenie wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest dopuszczalne bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę – najważniejsze zmiany w stosunku do przepisów dotychczasowych.
więcejOd 1 maja zmienią się zasady wydawania zezwolenia na pracę cudzoziemca. Ograniczony zostanie krąg osób, wśród których w pierwszej kolejności PUP poszukuje kandydatów, a pracodawca zyska możliwość odrzucenia tak wybranych osób.
więcej