submenu
content

Rząd troszczy się o potrzeby osób niepełnosprawnych

18-04-2018

Wsparcie osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów to jeden z priorytetów rządu Prawa i Sprawiedliwości. Stąd też rząd podejmuje szereg działań mających na celu poprawę sytuacji osób z niepełnosprawnościami, w tym umożliwienie im rehabilitacji nie tylko zdrowotnej, ale również społecznej i zawodowej.

więcej

O polityce rodzinnej w KPRM

16-04-2018

Polityka rodzinna oraz ochrona seniorów przed oszustami – takie tematy poruszone zostały podczas obrad Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu i Konferencji Episkopatu. Spotkanie odbyło się 16 kwietnia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Udział w nim wzięła minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska.

więcej

100 lat polskiej polityki społecznej

11-04-2018

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano konferencję poświęconą polskiej polityce społecznej. W wydarzeniu obok minister Elżbiety Rafalskiej udział wzięli także m.in. wicepremier Beata Szydło oraz zastępca dyrektora generalnego Międzynarodowej Organizacji Pracy Heinz Koller.

 

więcej

8. rocznica śmierci Izabeli Jarugi-Nowackiej

10-04-2018

Dziś mija 8. rocznica śmierci Izabeli Jarugi-Nowackiej, ministra polityki społecznej w latach 2004-2005. Pod tablicą upamiętniającą byłą minister kwiaty złożyli minister Elżbieta Rafalska oraz wiceminister Stanisław Szwed.

więcej

Procedura powoływania członków do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ds. specjalizacji zawodowej pracowników socjalnych

09-04-2018

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że rozpoczyna procedurę uzupełniającą powoływania członków Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ds. stopni specjalizacji zawodowej pracowników socjalnych do obecnej kadencji Komisji.

więcej

Egzamin praktyczny bez opłat

03-04-2018

Prezydent RP podpisał ustawę o zmianie ustawy o kierujących pojazdami. Oznacza to bezpłatny egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B dla osób niepełnosprawnych, które potrzebują dostosowania pojazdu do rodzaju schorzenia.

więcej

Spotkanie z Ambasadorem Królestwa Niderlandów w Polsce

29-03-2018

W dniu 29 marca 2018 r. Minister Elżbieta Rafalska i Wiceminister Stanisław Szwed spotkali się z Ambasadorem Królestwa Niderlandów w Polsce Ronem J.P.M. van Dartelem. Przedmiotem rozmów były warunki życia i pracy polskich pracowników w Holandii.

więcej

Życzenia Wielkanocne

29-03-2018

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, niosące odrodzenie duchowe, napełni Państwa serca wiarą i pokojem. Życzę Państwu zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei i rodzinnego ciepła.

więcej

3,1 mld zł na program „Za życiem”

14-03-2018

W Warszawie podsumowano konsultacje społeczne zmian w ustawach wdrażających program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem". W wydarzeniu udział wzięła wicepremier Beata Szydło, minister Elżbieta Rafalska oraz wiceminister Krzysztof Michałkiewicz.

więcej

Wielkanocne Spotkanie Rodzinne w MRPiPS

14-03-2018

Międzypokoleniowe przygotowywanie ozdób świątecznych w ramach warsztatów dla dzieci, występ podopiecznych żłobka w Legionowie, teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu seniorów czy otwarcie wystawy ozdób świątecznych – te i inne atrakcje czekały na najmłodszych podczas „Wielkanocnego Spotkania Rodzinnego”, które odbyło się dziś w Ministerstwie Rodziny.

 

więcej
1  ««««  4  5  6  7  8  9  10  11  12  »»»»  50
Zobacz archiwum
Wszystkie     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: