Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Wiceminister Radosław Mleczko wziął udział w uroczystej sesji Rady Ochrony Pracy, zwołanej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych.
więcejPosiedzenie Zespołu Koordynacyjnego, podsumowujące zakończony w grudniu 2013 r. II etap programu wieloletniego pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy”, odbyło się 27 marca 2014 r.
więcejPrawo do zasiłku dla bezrobotnych oraz wyższe emerytury, renty, zasiłki chorobowe i macierzyńskie - to efekt zmian w oskładkowaniu umów zleceń. Projekt ustawy przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przyjęła dzisiaj Rada Ministrów.
więcejMPiPS informuje, że przepisy ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji stosuje się do pracodawców wykonujących działalność gospodarczą zatrudniających co najmniej 50 pracowników.
więcejUłatwienie pracownikom godzenia życia rodzinnego z zawodowym i dostosowanie czasu pracy załogi do potrzeb firmy - takie zmiany w kodeksie pracy wprowadziło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Z nowych rozwiązań skorzystało już ponad 200 pracodawców.
więcejW dniu 21 października 2013 r. minister Władysław Kosiniak-Kamysz wziął udział w konferencji dotyczącej prawa pracy w Brukseli. Głównym celem konferencji była dyskusja na temat pracy nierejestrowanej, jednolitych umów o pracę na czas nieokreślony oraz konsultacji pomiędzy pracodawcami i pracownikami.
więcejMinister Jacek Męcina wziął udział w międzynarodowej konferencji „Czynnik czasu w nowej ekonomii. W jakim kierunku zmierzamy?” zorganizowanej przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych oraz Fundację Friedricha Eberta pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej
więcejOd dziś zmieniają się przepisy dotyczące wykorzystywania urlopu wychowawczego. Żaden z rodziców lub opiekunów dziecka nie będzie mógł zrezygnować z jednego, należnego mu miesiąca, na rzecz drugiego rodzica.
więcej
Od 1 stycznia 2014 r. wysokość minimalnego wynagrodzenia pracownika zatrudnionego w pełnym miesięcznym wymiarze czasu pracy nie może być niższa od kwoty 1680 zł (brutto).
więcejDłuższy okres rozliczeniowy czasu pracy i ruchomy czas pracy - takie zmiany w Kodeksie pracy weszły w życie 23 sierpnia. Co oznaczają one dla pracowników i pracodawców? Obalamy główne mity, które narosły wokół uelastycznienia czasu pracy.
więcej