Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Z zaledwie 2 w 2015 r. do 21 w 2018 r. wzrośnie liczba domów i klubów „Senior +” w województwie lubuskim. To dodatkowe 500 miejsc. Oprócz tego ponad 60 tys. rodzin objętych programem „Rodzina 500 +”, blisko 109 tys. już wpłaconych świadczeń „Dobry start” i 13,7 mln zł na program „Maluch +” – to tylko niektóre z elementów polityki społecznej realizowanej w tym regionie.
więcejW ramach IV Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego wręczono statuetki i wyróżnienie "Bursztyn Polskiej Gospodarki 2018". Nagrodą uhonorowano m. in. minister Elżbietę Rafalską.
więcejMariola Racław i Ewa Wołkanowska-Kołodziej laureatkami konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej. Podczas uroczystej gali w Ministerstwie Rodziny wręczone zostały dziś nagrody w drugiej edycji konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej, wybitnej polskiej socjolożki.
więcejWarty odnotowania jest fakt, że najbardziej poprawiła się sytuacja dzieci. Wskaźnik zagrożenia ubóstwem relatywnym dzieci spadł z 21,1% w 2016 roku do 14,0% w 2017 roku. W ciągu jednego roku odnotowano więc spadek aż o 7,1 pkt. proc.
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza dodatkowy otwarty konkurs ofert w ramach programu „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”,
więcejPolakom żyje się lepiej – potwierdzają to zarówno statystyki (m.in. GUS, Eurostat), jak i międzynarodowe rankingi. Jeszcze w 2016 r. zagrożonych ubóstwem relatywnym było w Polsce prawie 6,5 mln osób. Rok później było ich 872 tys. mniej. Istotnie poprawiła się sytuacja dzieci. Mniej osób korzysta także z pomocy społecznej.
Polska z największym spadkiem zagrożenia ubóstwem lub wykluczeniem społecznym wśród wszystkich krajów unijnych.
To właśnie w województwie pomorskim odnotowano największy spadek ubóstwa skrajnego – w porównaniu z 2015 r., w roku 2017 spadek wyniósł aż 65,1%. To jeden z wielu pozytywnych efektów polityki społecznej prowadzonej w tym regionie.
Kiedyś każda sprawa musiała być załatwiona osobiście, a każdy wniosek – z pakietem zaświadczeń, których przygotowanie zabiera dużo czasu – złożony w wersji papierowej. Dzisiaj wszystko można zrobić szybciej i sprawniej, za pośrednictwem internetu. Ministerstwo Rodziny od 3 lat przoduje we wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych ułatwiających życie polskim rodzinom.
więcejOd początku trwania programu „Rodzina 500 +”, czyli od kwietnia 2016 r., do rodzin z województwa lubelskiego trafiło w sumie ponad 3,5 mld zł. Dotychczas w Lubelskiem programem objętych zostały 157,5 tys. rodzin. Z kolei do końca września br. w ramach programu „Dobry start” wypłacono świadczenia dla ponad 230 tys. dzieci.