Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
W związku z komentarzem Marcina Bojanowskiego „Popracujmy nad bezrobociem”, opublikowanym w Gazecie Wyborczej z 15 grudnia 2011 r.), wyjaśniamy:
więcejW związku informacjami, zawartymi w artykule „Słony rachunek za 12 informatycznych prac rządu”, autorstwa Sylwii Czubkowskiej, opublikowanym w Dzienniku Gazeta Prawna z 13 grudnia 2011 r., wyjaśniamy:
więcej
W nawiązaniu do treści artykułu „Tusk sięga po twoje pieniądze” zamieszczonego w Super Expresie, 23.11.2011 r., wyjaśniamy, że informacja o ograniczeniu dotacji dla Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dofinansowanie pensji dla inwalidów jest nieprawdziwa.
więcejW związku ze wzorem wniosku o uzupełnienie dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, zamieszczonym w ramce na str. 22 w książkowym dodatku do dziennika Rzeczpospolita z 15 listopada 2011 r., zatytułowanym „Urlop macierzyński i ojcowski”, Departament Prawa Pracy MPiPS wyjaśnia:
więcejW nawiązaniu do treści artykułu „Nowe prawo miało ułatwić adopcje, aleje ograniczy” zamieszczonego w Dzienniku Gazecie Prawnej z 4 listopada 2011 r. Departament Polityki Rodzinnej wyjaśnia:
więcejW związku z artykułem autorstwa Anny Ambroziak pt. Fedak wyprowadza noworodki”, który ukazał się w „Naszym Dzienniku” 25.10. 2011 r., Departament Polityki Rodzinnej wyjaśnia:
więcejW związku z artykułem autorstwa Pawła Jakubczaka pt. „Bezrobotni mogą wyłudzać dotacje z urzędu”, który ukazał się w Dzienniku Gazeta Prawna z 8 września 2011 r., Departament Rynku Pracy w porozumieniu z Departamentem Informatyki wyjaśniają:
więcejDo 4 kwietnia 2011 r. żłobki funkcjonowały zgodnie z ustawą z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007 r., Nr 14, poz. 89, z poźn. zm. j.t.). Wyśrubowane wymagania np. sanitarne oraz długie i trudne procedury tworzenia żłobków były główną przyczyną braku miejsc żłobkowych w Polsce. Ponadto, zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej funkcjonowały różne klubiki dla najmłodszych dzieci, które często nie spełniały podstawowych standardów i działały poza wszelką kontrolą.
więcej
W związku z artykułem „OHP nie płacą pracodawcom”, autorstwa Pawła Jakubczaka, opublikowanym w Dzienniku Gazeta Prawna z 07 lipca 2011 r., wyjaśniamy:
W związku z artykułem „Składki emerytalne przeminęły na studiach”, autorstwa Leszka Kostrzewskiego i Piotra Miączyńskiego, opublikowanym w Gazecie Wyborczej z 17 maja 2011 r., wyjaśniamy: Nieprawdziwe jest stwierdzenie pani Barbary: „gdy rozpoczynałam studia w 1992 r. zapewniano mnie, że będę miała za ten okres odkładane składki”. W 1992 r. nie było możliwości opłacania składek na ubezpieczenie społeczne z tytułu odbywania studiów.
więcej