Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Jeśli pracodawcy nie chcą zmuszać pracowników do szukania lepiej płatnych stanowisk, powinni oferować lepsze warunki i wyższe pensje. Kryzys gospodarczy już za nami. Dlaczego więc firmy ciągle nie chcą dawać podwyżek? – mówi w wywiadzie wiceminister St. Szwed.
więcejPonad 154 mln zł na pożyczki dla podmiotów ekonomii społecznej przewiduje program pożyczkowy, który - na zlecenie MRPiPS - organizuje Bank Gospodarstwa Krajowego.
więcejPrawo do świadczenia z programu 500 plus przysługuje cudzoziemcom spoza UE, jeśli w Polsce pracują i mieszkają z rodzinami; dotyczy to również osób, które uzyskały w naszym kraju status uchodźcy.
więcejŚwiadczenie z programu 500 plus nie powinno wpływać na wysokość alimentów. Gdyby okazało się, że jest inaczej, resort nie wyklucza zmian w ustawie, by wyraźnie wskazać, że nie może to być przesłanką do obniżania alimentów.
więcej- Gdyby w sprawie wieku emerytalnego w Radzie Dialogu Społecznego doszło do porozumienia zarówno co do wieku, jak i co do stażu, to parlament nie mógłby przejść nad nim do porządku dziennego. Musiałoby to jednak być porozumienie trójstronne, a więc z udziałem strony rządowej - mówi prof. Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
więcejMinister Elżbieta Rafalska 14 marca odwiedziła Gorzów Wielkopolski. Pozytywnie oceniła wdrażanie programu „Rodzina 500 plus” w województwie. Złożono tam już niemal 40 tys. wniosków, w tym ok. 8,4 tys. - online.
więcej- Złożono już ponad 1,4 mln wniosków, z czego prawie 400 tys. online. Jednak najbardziej mnie cieszy, że mimo tak wielu rodziców, którzy zgłosili się w pierwszym okresie po świadczenie, uniknęliśmy kolejek w urzędach, a kanały elektroniczne działają bez większych problemów - mówi minister Rafalska.
więcej- Nieprawdziwe są doniesienia, że błędy w złożonych wnioskach w programie „Rodzina 500+” trzeba poprawiać osobiście stawiając się w urzędzie – powiedział wiceminister Bartosz Marczuk. – Tryb reklamacyjny może być również przeprowadzony online.
więcej- Poziom bezrobocia niespotykany w marcu od 25 lat wynoszący 10 procent to fekt ożywienia gospodarczego, ale też efekt naszych decyzji, które podejmowaliśmy od początku roku. Przekazywanie środków do urzędu pracy na efektywne formy przeciwdziałania bezrobociu, te instrumenty wspomagające rynek pracy mogły już od stycznia funkcjonować - powiedział Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
więcejMilion wniosków to imponujący rezultat - oceniła w rozmowie z PAP pierwszy tydzień programu 500 plus szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Większość samorządów wydała już pierwsze decyzje, idą także pierwsze wypłaty. To znacznie wcześniej niż prognozowaliśmy - podkreśla minister rodziny.
więcej