Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Polityka społeczna i socjalna będzie zajmowała ważne miejsce w polityce państwa – zapowiedział Minister Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz, podczas uroczystości, odbywającej się 21 listopada w Teatrze Wielkim z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.
więcejRząd Kazimierza Marcinkiewicza, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zdecydował o zwiększeniu zaangażowania państwa w działania na rzecz walki z niedożywieniem. Niedożywienie uznał za niedopuszczalne z moralnego i społecznego punktu widzenia.
więcejMinister Polityki Społecznej rozdysponował w 2005r. kwotę 5.000.000zł na program osłonowy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością.
więcej- Podniesienie świadomości w zakresie mobilności zawodowej i przestrzennej, to podstawowy cel, jaki postawiła sobie Komisja Europejska, ogłaszając rok 2006, Europejskim Rokiem Mobilności Pracowników – powiedział Janusz Grzyb, Zastępca Dyrektora Departamentu Europejskich Spraw Gospodarczych w MG.
więcejW dziewiątą rocznicę śmierci Andrzeja Bączkowskiego, Ministra Pracy i Spraw Socjalnych, Minister Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz, wraz z przedstawicielami Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, złożył kwiaty na Jego grobie na Cmentarzu Powązkowskim.
więcejRada Ministrów, rozporządzeniem z 31 października 2005 r., utworzyła Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, znosząc Ministerstwo Polityki Społecznej. Na czele nowego resortu stanął Krzysztof Michałkiewicz.
więcejW jakich okolicznościach osoba, która nie stawiła się na stażu, przygotowaniu zawodowym lub szkoleniu, może jednak pobrać dodatek szkoleniowy lub stypendium? I w jakim okresie je otrzyma?
więcejOd 1 listopada osoba poszukująca pracy może być zarejestrowana w kilku dowolnie wybranych urzędach pracy – mówi rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 25 października 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy.
więcejPrezentowany dzisiaj raport o zatrudnieniu proponuje nowe spojrzenie na rynek pracy. Z kolei inny raport, również przygotowany w MGiP, o służbach zatrudnienia, stanowi próbę „odczarowania” ich funkcjonowania w kontekście Strategii Lizbońskiej oraz problemów polskiego rynku pracy – powiedział Jacek Męcina, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki i Pracy podczas, ósmego w tej kadencji, posiedzenia Naczelnej Rady Zatrudnienia.
Ambasador RP Piotr Świtalski 25 października 2005 r. w imieniu Rządu Polskiego podpisał w siedzibie Rady Europy w Strasburgu Zrewidowaną Europejską Kartę Społeczną. Podpisanie jest realizacją uchwały Rady Ministrów, podjętej 27 września 2005 r. w sprawie udzielenia zgody na podpisanie Zrewidowanej Europejskiej Karty Społecznej, przyjętej w Strasburgu 3 maja 1996 roku.
więcej